sobota, 7 lutego 2015

Różowo, pastelowo z perełkami

                                     "TO JEST MOJA BUŁA!!!!!"
     Tak brzmiało pierwsze w pełni samodzielnie skomponowane zdanie mojego dziecka. Taaaa....chyba spodziewałam się czegoś innego. Może czegoś w stylu: "Kocham Cię Mamusiu" albo "Czy możesz mi podać tę łyżeczkę?". W sumie może powinnam się cieszyć, że nie powiedział czegoś gorszego ;-)  Fakt, że zaczyna mówić dość późno to temat na oddzielny wpis, a nawet na książkę. Nie lubię za bardzo poruszać tego typu tematów, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej, kiedy dzieci powinny zacząć mówić, chodzić, śpiewać czy grać na skrzypcach. Nie lubię tez uczestniczyć w dyskusjach czyje dziecko co już umie, a czego nie umie. Jestem daleka od pisania takich rzeczy i dawania jakiegokolwiek rodzaju rad, ale zdarza się, że uczestniczę w takiego rodzaju przechwalankach. I nie chcę, żeby ktoś mnie źle zrozumiał, bo to jest naturalne, że każda mama chce się chwalić dokonaniami pociechy, ale już porównywanie ich do siebie jest niekoniecznie dobre. Fajnie jest porozmawiać z rodzicami, którzy mają dystans do siebie i swoich dzieci. Lubię wymieniać z nimi doświadczenia. Na szczęście w naszym otoczeniu przeważają tacy właśnie ludzie.

                                                                          &&&

     Litery filcowe "3D" to coś, co lubię. Wymagające czasowo, ale efekt za każdym razem bardzo mnie cieszy. Tym razem powędrowały do Lenki. Szary zwykły filc połączyłam z różowym, dodałam pastelowe kokardki i perełki. Myślę, że takie połączenie powinno zadowolić wymagającą trzylatkę. Przyznam szczerze, że to jeden z bardziej udanych tego typu wyrobów. Mam nadzieję, że Lenka i jej mama myślą to samo.

4 komentarze:

  1. Świetny pomysł z tymi perełkami. Bardzo oryginalne ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Magda! Miło Cię tu widzieć (hmmm a raczej czytać ;-))

    OdpowiedzUsuń
  3. Super napis! Podobają mi się takie oryginalne zawieszki. Chętnie zawiesiłabym imię synka w takiej formie w Jego pokoiku. :)

    OdpowiedzUsuń