środa, 6 kwietnia 2016

DLACZEGO?

       Narzekasz, że wiedza szkolna do niczego Ci się w życiu nie przydaje? Chyba nie masz w domu trzylatka, którego ulubionym słowem jest: "dlaczego?"
       Pojawia się taki mały człowiek w domu. Na początku, tak dla zmyłki, nawet nic nie mówi, ale to przemyślane działanie. Przez pierwsze 2- lata zbiera się w sobie, żeby móc w końcu zasypać rodziców gradem pytań. Już dawno to przeczuwałam i nawet czekałam na ten moment, ale dopiero teraz doszłam do pewnego wniosku. Mianowicie jak cenne są pewne fakty ze szkolnych podręczników. Czasem pytania są proste, a czasem wymagałyby on nas nawet sięgnięcia do encyklopedii. Chęć poznania świata i głód wiedzy to ważna rzecz i żadne pytanie nie może pozostać bez odpowiedzi. Przyznam, że czasem bywa trudno.
    
       Taka sytuacja przykładowa:
- Mamo, a DLACZEGO te drzewa są takie duże?
- Bo urosły
- A DLACZEGO??
- Bo pada na nie deszcz i świeci słońce.
- A DLACZEGO??
   (zaczynają się schody.....)
- Bo tak to już jest, że rośliny rosną, jak mają odpowiednie warunki.
- A DLACZEGO??
- A DLACZEGO........ i tak w kółko.

I bądź tu człowieku mądry i wytłumacz teraz szkrabowi w jakiś zrozumiały sposób DLACZEGO. Uda się pod warunkiem, że sam wszystko rozumiesz. Pisałam już jak poszerzyła się moja wiedza na temat dinozaurów.  Oj coś czuję, że czeka mnie zalew wiedzy z wielu dziedzin ;-))

                                                                                ***

Dziś kolorowo, albumowo:2 komentarze:

  1. Wszystkie super, ale najbardziej podobają mi się te dla Tosi i Toli :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo. Ten dla siostrzyczek jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ każda ma swój własny, ale razem stanowią integralną całość ;-)

      Usuń