czwartek, 12 stycznia 2017

Porządek we wspomnieniach

    Zawsze powtarzam, że wspomnienia to jedna z najcenniejszych rzeczy w życiu. Najprościej przechowywać je pod postacią zdjęć, ale to nie jedyna opcja. A co zrobić, jeśli dla kogoś cenne staje się wszystko? Co jeśli na każdym kroku potykamy się o ślady swojej sentymentalności? Niestety, jak w każdym tak i w tym przypadku do przesady tylko jeden krok. Każdy, nawet najmniejszy przedmiot staje się niezwykle ważny, a kolekcja zaczyna się rozrastać i zajmować coraz więcej przestrzeni życiowej. Przestrzeń to dobro tak cenne i często rzadkie, że nie można jej marnować ani zagracać. I jak w takim razie pogodzić przestrzeń z wagą sentymentu i rozstrzygnąć, co ważniejsze? Jak zawsze wygrywa stary dobry "złoty środek". 
   Walkę o każdy nowy kawałek wolnego miejsca trzeba zacząć od segregacji i eliminacji. Eliminujemy te jakby mniej ważne elementy. Zostawiamy tylko to, co jest naprawdę jedyne w swoim rodzaju. Powrót do wspomnień musi sprawiać przyjemność, ale nie może zajmować zbyt wiele miejsca i czasu, bo przesłoni inne ważne sprawy.
    Warto też posegregować nasze wspomnieniowe gadżety. Dla mniej wymagających wystarczy album do zdjęć, segregator czy ozdobne pudło. Są też tacy (ja...??), którzy mają znacznie większe potrzeby. Zdjęcia w albumach, dokumenty i różne papierki w segregatorze, pamiątki dziecięce w pięknym kuferku, a ślubne w weddingbox'ie. Ważne, żeby każda pamiątka miała swój sens, niepowtarzalny charakter oraz, żeby nie było ich po prostu za dużo.


2 komentarze:

  1. zaglądam do Ciebie jak tylko znajdę chwilunię ;) co prawda nie zawsze zostawiam komentarz, ale bardzo lubię Twoje prace :) są takie dopracowane, kolorowe (nawet te czarno-białe ;)) i masz super pomysły! gratuluję i życzę 'oby tak dalej' :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mnie cieszy każdy miły komentarz. To bardzo motywuje do działania. Mam jeszcze sporo pomysłów, więc na pewno będzie jeszcze coś ciekawego. pozdrawiam serdecznie !!

      Usuń