piątek, 18 grudnia 2015

Magia Świąt

       Czym jest Magia Świat? To taki bliżej niedookreślony stan ducha, w którym cieszymy się jak dzieci , że znów będzie choinka, Mikołaj, Pasterka, pierniczki, kolędy i bliscy przy stole. To powrót do wspomnień, który wywołuje zapach makowca i nawet sprzątanie ma jakiś taki inny wymiar. To czary, które naprawdę sprawiają, że wszyscy są dla siebie milsi i szczerze życzą sobie wzajemnie "wszystkiego dobrego".
         A co jeśli magia świąt nagle znika? Co jeśli Święta, zamiast z radością, kojarzą nam się tylko ze zmęczeniem i niczym więcej? To znak, że dorośliśmy i coraz częściej przychodzi do głowy myśl, że "to już nie to samo". Pewnie, że nie to samo! Razem z dorosłością dochodzi nam świątecznych obowiązków, ba, niektórzy dorośli nie wierzą już w Grubego Świętego i zaczyna się tęsknota.
Mam na to radę. Wszystko wraca, gdy w domu pojawiają się małe dzieci. Nagle chce nam się kupić największa dostępną choinkę i ubrać ją dwa tygodnie przed świętami. Chce nam się ubrać obciachowy świąteczny sweter i drzeć się na cały głos, że "PRZYBIEŻELI". Z radością przekazujemy nowemu pokoleniu tradycje, bo mamy z tego radość. Dziecko w nas zostanie uratowane, a nowi członkowie rodziny zdobędą bezcenne wspomnienia z rodzinnego domu.
Jeśli nie macie własnych dzieci, to pożyczcie sobie od kogoś chociaż na kilka godzin (od sąsiada, siostry, brata) i sprawdźcie czy to prawda.                                                                              ***

        A dziś zestawienie moich świątecznych grudniowych albumów. Taki album harmonijkowy świetnie się sprawdza w charakterze prezentu. Mieści się w nim kilka zdjęć, które na pewno wywołają uśmiech na twarzy każdego obdarowanego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz